Pytania i odpowiedzi

Wokół tematu wszy narosło bardzo dużo mitów. Jeśli masz pytania na które szukasz odpowiedzi i nie znajdziesz jej poniżej ani w strefie wiedzy – napisz do nas. My znamy się na wszach!
MAMY z GŁOWY

Jak szybko mogę się umówić na wizytę?

Naszym priorytetem jest zawsze jak najszybsze rozwiązanie problemu. Staramy się umówić wizytę tego samego dnia. Jeśli jest to niemożliwe udzielamy rad co zrobić, żeby bezpiecznie doczekać do terminu zabiegu.

Czy preparaty są zdrowe? Nie uczulają? Nie zawierają chemii? Czy mają atesty? Czy dziecko może dostać po nich wymiotów?

W naszym salonie wykorzystujemy wyłącznie atestowane, zarejestrowane i dopuszczone do obrotu w Polsce produkty – wyroby medyczne i kosmetyki. Nie korzystamy z leków. Stosowane przez nas preparaty spełniają rygorystyczne normy i wymagania. Jeśli przy zabiegu wykorzystujemy wyroby medyczne – udostępniamy ich ulotki. Preparat używany przez nas do zabiegów jest dopuszczony do stosowania u kobiet w ciąży, podczas karmienia piersią oraz u dzieci bez ograniczeń wiekowych. 

Działania niepożądane oraz uczulenia na wykorzystywane preparaty są bardzo rzadkie, ale mogą się zdarzyć. Zazwyczaj są to przemijające reakcje skórne – jak przesuszenie czy łupież. Występują zwłaszcza wtedy, jeśli wcześniej stosowane były już kuracje preparatami w domu.

Preparat, który wykorzystujemy w zabiegach zastosowaliśmy na ponad 1000 głów i ani razu nie wystąpiła żadna poważniejsza reakcja uczuleniowa.

W przypadku wystąpienia takiego zdarzenia procedura przewiduje zgłoszenie go do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (dla wyrobów medycznych) lub do Głównego Inspektoratu Sanitarnego (dla kosmetyków). My polecimy kontakt z lekarzem lub farmaceutą w sprawie ustalenia dalszego postępowania.

W jakich godzinach pracujecie na wizytach domowych? Możecie przyjechać np. na godzinę 20.00?

Standardowo podczas wizyt domowych pracujemy do godziny 21:00, co oznacza że ostatni zabieg proponujemy umówić na godzinę 18:30, ew. 19:00. Naszym priorytetem jest jednak zawsze rozwiązanie Twojego problemu, będziemy więc wspólnie szukać wyjścia!

Jaką mam gwarancję, że wszy nie wrócą?

Dajemy gwarancję na to, że dziecko opuszcza nasz salon bez wszy i gnid. Niestety żadne rozwiązanie obecnego problemu wszawicy nie zapobiega kolejnym zarażeniom. Jeśli przyjechaliście do nas samochodem – wszy mogły zostać na foteliku samochodowym. Zapewnimy więc jednorazową osłonkę do położenia w samochodzie, która uchroni przed ewentualnym ponownym zarażeniem się w drodze do domu.

Dziecko ponownie wraca do swojego środowiska, w którym najprawdopodobniej istnieje wszawica, stąd ryzyko ponownego zarażenia. Wskazówki je zminimalizować opisałyśmy tutaj. Po zabiegu dostaniesz też pisemne zalecenia co do postępowania w domu

Naszym priorytetem jest rozwiązanie Twojego problemu. Jeśli więc wszawica powróci w ciągu dwóch tygodni od zabiegu – zadzwoń do nas, zaproponujemy specjalne warunki kolejnej wizyty.

Czy na wizycie domowej muszę zapewnić ręczniki?
Na wizytę domową przywozimy ze sobą wszystko co potrzebne do wykonania zabiegu. Będziemy potrzebować dostępu do łazienki z możliwością umycia głowy oraz miejsca do przeprowadzenia zabiegu – najlepiej z dobrym oświetleniem. Będziemy tam potrzebować wygodnego miejsca do siedzenia dla dziecka oraz dla osoby wykonującej zabieg.

Na początku wizyty dostaniesz od nas zalecenia dotyczące postępowania z pościelą etc – więc możesz się tym zająć w czasie, kiedy my pracujemy z głową. Czasem na wizytę domową mogą od nas przyjechać  dwie osoby.

Czy wszy z poprzednich zabiegów nie przejdą na moje dziecko lub na mnie podczas wizyty w salonie?

Wszy nie skaczą i nie fruwają. Słabo poruszają się też po gładkich powierzchniach. Wszy przenoszą się głównie w kontaktach głowa do głowy – takie kontakty nie występują w naszym salonie.

Zabiegi w naszym salonie wykonywane są przy użyciu jednorazowych materiałów i zdezynfekowanych przyborów. Ramiona i plecy dziecka podczas zabiegu przykrywamy jednorazową osłonką. Usunięte wszy i gnidy są unieruchamiane (zapraszamy do oglądania po zabiegu!), a następnie utylizowane przez specjalną firmę zewnętrzną.

Czy można przyjść całą rodziną na zabieg w salonie (jest nas czworo)?

Mamy możliwość zorganizowania 2-4 zabiegów w tym samym czasie, w zależności od miasta. Musimy jednak wiedzieć wcześniej, aby móc zapewnić dostępność Cioć. Jeśli planujesz umówić się całą rodziną – daj nam znać wcześniej. Alternatywnie możemy zaprosić Was w dwóch turach. Zadzwoń, znajdziemy rozwiązanie!

Jak często i jak szybko wszy wracają po takim zabiegu?
Mamy nadzieję że – przy zastosowaniu się do zaleceń – nigdy. Ale jak pisałyśmy wcześniej – nie ma 100% sposobów na uchronienie się przed zarażeniem. Teoretycznie już jutro Twoje dziecko może znów złapać wszy od innego dziecka. Dostaniesz też od nas wskazówki na piśmie, co zrobić po powrocie do domu.

Naszym priorytetem jest rozwiązanie Twojego problemu – jeśli rzeczywiście wszy wrócą w ciągu dwóch tygodni od zabiegu – zadzwoń do nas, zaproponujemy specjalne warunki kolejnej wizyty.

Call Now Button