Oferta dla klientów instytucjonalnych – zwalczanie i profilaktyka wszawicy

Z wszawicą boryka się okresowo większość szkół i przedszkoli, a coraz częściej nawet żłobki.

Wszy chodzą z dziećmi do wszystkich placówek – prywatnych i państwowych, małych i dużych, dwujęzycznych, sportowych, artystycznych…

Nie ma znaczenia wysokość czesnego, poziom nauczania ani dzielnica. Bo wszędzie, gdzie są dzieci, mogą być wszy.

Dlaczego MAMY z GŁOWY?

Bo MAMY z GŁOWY specjalizuje się w diagnozie, zwalczaniu i zapobieganiu wszawicy. 

Bo tylko my oferujemy pełen pakiet usług związanych z wszawicą, w tym usuwanie wszy.  A więc tylko my możemy nie tylko zidentyfikować problem, ale również skutecznie go rozwiązać.

No my i zatrudniamy pielęgniarki, które lubią dzieci!

W MAMY z GŁOWY po prostu znamy się  na wszach, bo zajmujemy się tylko nimi. 

Sprawdzanie głów w szkołach i przedszkolach

Szkołom i przedszkolom oferujemy przede wszystkim usługi związane z weryfikacją wszawicy. W latach 2018-2023 przeprowadziliśmy kilkaset akcji masowego sprawdzania głów, podczas których zweryfikowaliśmy niemal 18 tysięcy dzieci. Na bazie naszych doświadczeń z czasów pandemii we współpracy z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym przygotowaliśmy opracowanie naukowe  The Impact of the COVID-19 Pandemic on the Prevalence of Head Lice Infestation among Children Attending Schools and Kindergartens in Poland (https://www.mdpi.com/2077-0383/12/14/4819)

Systematyczne kontrole głów są najlepszym sposobem opanowania wszy w placówce. Nasze usługi weryfikacji są wnikliwe i skuteczne – wykonują je pielęgniarki stale pracujące z wszami. One wiedzą, czego szukają i mają w tym wprawę.

Sprawdzanie głów w naszym wykonaniu jest profesjonalne i bezpieczne:

  • mamy osobne grzebienie i klamry do włosów dla każdego dziecka,
  • pielęgniarki dezynfekują ręce po każdej osobie,

co eliminuje ryzyko rozniesienia wszawicy podczas samej weryfikacji.

 

Pielęgniarki MAMY z GŁOWY pracują w lupach z oświetleniem punktowym. Dzięki temu są skuteczne również przy słabym oświetleniu (choć oczywiście dobre światło zawsze bardzo ułatwia).

Przeglądy głów w naszym wykonaniu są na tyle drobiazgowe, że pozwalają nam wykryć wczesne stadia wszawicy.  Wtedy – przy skutecznym działaniu rodziców – można ograniczyć rozprzestrzenianie się wszy w danym środowisku.

Wykrycie wczesnych stadiów jest najtrudniejsze i zazwyczaj niemożliwe przy standardowych, bardziej powierzchownych kontrolach.

Zawsze możemy również wesprzeć rozmowy z rodzicami. Wiemy z doświadczenia, że nie jest to łatwe!

Z niektórymi placówkami pracujemy na bazie umowy stałej – prowadzimy systematyczne weryfikacje masowe i akcje edukacyjne, wspieramy również tworzenie procedur wewnętrznych w zakresie profilaktyki i zwalczania wszawicy. Systemowe rozwiązania są najskuteczniejszym sposobem ograniczenia wszawicy w danym środowisku.

Współpracujemy na stałe z placówkami w Warszawie i miejscowościach podwarszawskich, Poznaniu, Krakowie, Katowicach i we Wrocławiu, Trójmieście.  Pracujemy też ze świetlicami, klubami sportowymi i organizatorami obozów i kolonii. 

Edukacja i szkolenia

Oferujemy również:

  • Spotkania edukacyjne dla rodziców, skoncentrowane na praktycznym zwalczaniu i zapobieganiu wszawicy. Spotkania prowadzimy głównie online, choć możliwe są też wizyty stacjonarne. 
  • Teoretyczne i praktyczne szkolenia personelu z zakresu diagnozy wszawicy
  • Okazjonalnie prowadzimy również lekcje dla dzieci – choć te zajęcia są dla nas największym wyzwaniem!

 

Konsekwentnie obalamy mity związane z wszawicą i edukujemy rodziców na naszej strefie wiedzy na stronie www, firmowym blogu i Facebooku. Prowadzimy także na FB grupę wsparcia dla rodziców Wszy, gnidy, wszawica – ratunku! gdzie pomagamy np. identyfikować wszy i gnidy na podstawie nadesłanych zdjęć.

Mamy materiały informacyjne i edukacyjne o naszych usługach oraz o zapobieganiu wszawicy. Z przyjemnością prześlemy je do Państwa placówki do dystrybucji wśród rodziców.

Materiały edukacyjne dla placówek i rodziców

Przygotowujemy materiały informacyjne w zakresie zwalczania i profilaktyki wszawicy. Z przyjemnością prześlemy je do Państwa w wersji drukowanej – prosimy o kontakt w tej sprawie.

Materiały można również pobrać i wydrukować samodzielnie: ulotka MAMY z GŁOWY – zwalczanie : profilaktyka

Wyjazdy i usługi niestandardowe

Diagnozy, szkolenia oraz ewentualne zabiegi usuwania wszy jesteśmy w stanie wykonać również w formule wyjazdowej (zielone i białe szkoły, wycieczki, kolonie, obozy etc).

Zapraszamy do współpracy również organizatorów wypoczynku dla dzieci. Wspólnie znajdziemy najlepsze rozwiązanie dla kaźdej sytuacji.

Jesteśmy w stanie przygotować prawie każdą niestandardową ofertę, jeśli tylko dotyczy wszy!

Kontakt dla instytucji

MAMY z GŁOWY sp. z o.o.

 

telefon dla instytucji: 517 913 243

e-mail: instytucje@mamyzglowy.pl

 

lub wyślij formularz kontaktowy: