Nasze usługi zwalczania wszy i gnid – wizyty w naszym salonie oraz wizyty domowe

Niezależnie od tego, jakiej pomocy potrzebujesz – dla siebie, dla dziecka, dla szkoły czy przedszkola – znajdziesz ją u nas. Nasze pielęgniarki poradzą sobie z każdym wszowym wyzwaniem.

Zabiegi usuwania wszy

.Zabiegi usuwania wszy są naszą podstawową usługą. Prowadzimy je w naszych firmowych salonach w największych miastach w Polsce –  w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Trójmieście i Katowicach oraz podczas wizyt domowych, również na terenie Krakowa, Bydgoszczy, Torunia i Rzeszowa.

Zabiegi wykonywane są przez wykwalifikowane, doświadczone i przeszkolone pielęgniarki. Poza cierpliwością i wprawą w usuwaniu wszy mają także doskonałe podejście i do dzieci, i do dorosłych. Z zabiegu w MAMY z GŁOWY wyjdziesz  z ulgą, wiedzą i spokojem. 

Rozumiemy, że dla niektórych  wszy to nadal wstydliwy temat – choć to zwykła choroba. Szanujemy to i troszczymy się nie tylko o ochronę danych osobowych, ale o zwykłą dyskrecję. W naszym salonie nie padają nazwiska, a lista zapisów nie leży na widoku. Na wizyty domowe przyjeżdżamy zawsze  konspiracyjnie ;). 

Po zabiegu możesz uzyskać od nas zaświadczenie o usunięciu wszawicy, honorowane w szkołach i przedszkolach.

JAK WYGLĄDA ZABIEG?

Najpierw pielęgniarka przegląda włosy i diagnozuje, czy rzeczywiście problemem są wszy (zdarza się, że swędzenie głowy spowodowane jest np. przez alergie). Jeżeli diagnoza nie jest oczywista, zwilża włosy specjalnym lotionem i przeczesuje włosy gęstym grzebieniem. Ta metoda pozwala odkryć nie tylko gnidy, ale i wyklute osobniki, które bardzo trudno zauważyć przy zwykłym przeglądzie.

Po potwierdzeniu wszawicy nakłada na włosy specjalistyczny preparat. Po około 15 minutach rozpoczyna się właściwy zabieg – dzieli głowę na sekcje i każdą z sekcji, centymetr po centymetrze, wyczesuje specjalistycznym, profesjonalnym grzebieniem NitFreeTerminator. Grzebień usuwa zarówno martwe wszy, jak i gnidy. Po zakończeniu zabiegu usuwa  preparat, myje włosy, suszy włosy oraz jeszcze raz prowadzi przegląd kontrolny z wykorzystaniem mocnego oświetlenia i powiększających okularów.

Całość zabiegu trwa około 1,5-2,5 godzin. Czas trwania zabiegu może być różny w zależności od długości i gęstości włosów oraz zaawansowania wszawicy. Po zabiegu włosy są świeże, umyte, wysuszone i wolne od wszy i gnid.

BEZPIECZECZEŃSTWO ZABIEGU

W MAMY z GŁOWY do zabiegów używamy wyłącznie bezpiecznych i nietoksycznych preparatów zawierających oleje silikonowe. Korzystamy wyłącznie z preparatów zarejestrowanych i dopuszczonych do obrotu w Polsce. Są one dozwolone do stosowania u niemowląt i małych dzieci bez ograniczeń wiekowych, a także u kobiet w ciąży i karmiących piersią. 

Wszelkie wykorzystywane materiały – takie jak ręczniki, czepki, osłonki – są jednorazowe, a grzebienie i klamry dokładnie dezynfekowane. Nie ma możliwości zarażenia się wszami podczas wizyty w naszym salonie.

UWAGA – jeśli osoba zapisana na zabieg ma skłonności do alergii i podrażnień – powiedz nam o tym na samym początku wizyty. Przeprowadzimy próbę alergiczną wykorzystywanych preparatów. Możesz też na wszelki wypadek przynieść własny, sprawdzony szampon do włosów.

Przygotowanie do wizyty w MAMY z GŁOWY

Przeczytaj, jak wygląda zabieg – wiedz, czego się spodziewać. Jeśli korzystasz z czapki / szalika / ubrania z kapturem – weź czyste ze sobą, do użycia po zabiegu.

Jeśli przychodzisz na zabieg z dzieckiem:

  • Poza czystą czapką weź również inną koszulkę / bluzeczkę na wszelki wypadek – wiercipięty często zalewają się przy myciu głowy! 
  • Przygotuj dziecko do wizyty. Opowiedz, co się będzie działo. Zapewnij, że nie będzie bolało (choć niektóre dzieci odczuwają wyczesywanie jako dość nieprzyjemne, większość nie ma z tym problemu)
  • Uprzedź dziecko, że zabieg będzie dość długi. Zastanówcie się jak umilić ten czas. Ulubiona książeczka, gra na telefonie (to jest wyjątkowa sytuacja)? Starsze dzieci podczas zabiegu zazwyczaj dzielnie siedzą z nosami w smartfonach. Pozwólmy im na to – tym razem bez wyrzutów sumienia. Uwaga – podczas zabiegu nie można mieć na głowie dużych słuchawek! Z takimi do uszu przez większość zabiegu jakoś sobie poradzimy. Zawsze podczas zabiegu możemy zrobić małą przerwę na siusiu, picie, kilka pajacyków.

Po zabiegu – jeśli chcesz – możesz z nami obejrzeć, co mieszkało w Twojej głowie. Mamy do tego specjalną lupę. Dzieci zazwyczaj są tym bardzo zainteresowane! W gruncie rzeczy to jest fascynująca lekcja biologii!

UWAGA – jeśli osoba zapisana na zabieg ma skłonności do alergii i podrażnień – powiedz nam o tym na samym początku wizyty. Przeprowadzimy próbę alergiczną wykorzystywanych preparatów. Możesz też na wszelki wypadek przynieść własny, sprawdzony szampon do włosów.

Przygotowanie do wizyty domowej 

Zadbaj o przygotowanie do zabiegu. Potrzebujemy:

  • Miejsca do wykonania zabiegu – najlepiej z dostępem do światła dziennego lub dobrym, jasnym oświetleniem
  • Miejsca do siedzenia dla osoby w trakcie zabiegu oraz dla osoby wykonującej zabieg
  • Dostępu do gniazdka elektrycznego
  • Możliwości umycia głowy

Jeśli zabieg dotyczy dziecka

  • Przygotuj dziecko do wizyty. Opowiedz, co się będzie działo. Zapewnij, że nie będzie bolało (choć niektóre dzieci odczuwają wyczesywanie jako dość nieprzyjemne, większość nie ma z tym problemu)
  • Uprzedź dziecko, że zabieg będzie dość długi. Zastanówcie się jak umilić ten czas. Ulubiona bajka, gra na telefonie (to jest wyjątkowa sytuacja)? Starsze dzieci podczas zabiegu zazwyczaj dzielnie siedzą z nosami w smartfonach. Zawsze podczas zabiegu możemy zrobić małą przerwę na siusiu, picie, kilka pajacyków.
  • Jeśli dziecko ma długie włosy, dokładnie je rozczesz – zwykłą szczotką a potem grzebieniem. To ułatwi i przyspieszy rozpoczęcie zabiegu.

UMÓW SIĘ NA ZABIEG

 

tel. 793 370 937, e-mail: wizyty@mamyzglowy.pl

lub wypełnij formularz kontaktowy:

Weryfikacje wszawicy

Jeśli nie masz pewności,  czy masz wszy – oferujemy profesjonalne i wiarygodne sprawdzenie głowy! Nasze weryfikacje są drobiazgowe, dokładne i wnikliwe, dzięki czemu wykrywamy nawet bardzo wczesne stadia wszawicy. Na życzenie wydajemy zaświadczenia o wyniku weryfikacji, które honorują szkoły i przedszkola. 

Weryfikacja wszawicy to również usługa,  którą standardowo rekomendujemy wszystkim domownikom mieszkającym wspólnie z osobą zarażoną. Wszawica szybko roznosi się wśród osób żyjących blisko. Choć trudno czasem w to uwierzyć – można mieć wszy i o tym nie wiedzieć i nie odczuwać żadnych objawów. Uważane za charakterystyczne dla wszawicy swędzenie najczęściej pojawia się dopiero w bardziej zaawansowanych stadiach zarażenia, a u części osób nie występuje wcale. Usługa weryfikacji zazwyczaj jest możliwa do wykonania np.  u opiekuna w trakcie zabiegu u dziecka. 

Usługa weryfikacji  trwa około 20 minut i nie wymaga żadnego przygotowania. 

Jeśli nie chcesz lub nie możesz skorzystać z usługi weryfikacji w MAMY z GŁOWY, zdecydowanie polecamy samodzielne sprawdzenie głów wszystkich domowników. Najlepszym narzędziem do tego jest profesjonalny grzebień NitFree Terminator – pozwala znacznie łatwiej  zidentyfikować wszawicę, zwłaszcza na wczesnych etapach. 

Usługi zdalne

Jeśli znajdujesz coś we włosach i nie wiesz, czy to wszy lub gnidy – możemy Ci pomóc. Wyślij nam dobre zdjęcia,które zostaną ocenione przez fachowe oczy naszych pielęgniarek. Napiszemy Ci, czy to wszy/gnidy czy nie. Po zamówieniu usługi wyślemy Ci precyzyjne wskazówki, jak zrobić wystarczająco dobre zdjęcie zwykłym smartfonem. a w przypadku pozytywnej diagnozy otrzymasz standardową instrukcję postępowania wraz z listą kontrolną działań.

UWAGA – nim przyślesz zdjęcia zapoznaj się z instrukcją zrobienia dobrego zdjęcia

Usługa – fotodiagnoza do 10 zdjęć
Czas realizacji – 1 dzień roboczy (zazwyczaj max 6 h roboczych w godzinach 9:00-19:00)
Koszt – 39 zł (za przesłane jednorazowo do 10 zdjęć), płatność z góry online

.

Chcesz uzyskać indywidualną teleporadę w zakresie diagnozy, zwalczania i profilaktyki wszawicy?  Zaplanować z fachowcem konkretne działania dla Twojego dziecka czy rodziny? Dowiedzieć się, dlaczego Twoje dotychczasowe wysiłki nie przyniosły rezultatów? Doświadczona w zwalczaniu wszawicy pielęgniarka zadzwoni do Ciebie w uzgodnionym terminie i rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości. Odpowie na wszystkie pytania i spokojnie i przystępnie wytłumaczy niepokojące Cię kwestie. Po teleporadzie otrzymasz standardową instrukcję postępowania wraz z listą kontrolną działań. 

Usługa – teleporada do 20 min

Czas realizacji – 1 dzień roboczy (zazwyczaj tego samego dnia  w godzinach 9:00-19:00)

Koszt – 49 zł, płatność – z góry online

Nie masz możliwości przyjechania do salonu MAMY z GŁOWY ani zaproszenia nas na wizytę domową – zaproś naszą pielęgniarkę na videowizytę. O umówionej godzinie pielęgniarka połączy się z Tobą  za pośrednictwem google meet i zdalnie wesprze Cię w wyczesywaniu wszy i gnid u Twojego dziecka. Przygotowując się do videowizyty kup niezbędne produkty (gęsty, metalowy grzebień najlepiej NitFree Terminator i silikonowy preparat – polecamy nasz sklep – ), a także przygotuj miejsce do prowadzenia zabiegu.  Nasza pielęgniarka pokieruje Cię krok po kroku i skoryguje Twoją technikę czesania. Podczas zdalnego połączenia może ocenić wyczesywane przez Ciebie obiekty, oszacować w przybliżeniu czas zarażenia. Po videowizycie otrzymasz standardową instrukcję postępowania wraz z listą kontrolną działań. 

Usługa – videowizyta do 40 min

Czas realizacji – do 2 dni roboczych (zazwyczaj tego samego lub następnego dnia  w godzinach 9:00-19:00)

Koszt – 129 zł, płatność – z góry online

ZAMÓW USŁUGĘ ZDALNĄ

 

tel. 793 370 937, e-mail: wizyty@mamyzglowy.pl

lub wypełnij formularz kontaktowy:

Szkoły, przedszkola i inne instytucje

Mamy szeroką ofertę usług adresowanych do instytucji – szkół, przedszkoli, żłobków, organizatorów kolonii i obozów. Więcej informacji znajdziesz w naszym serwisie poświęconym instytucjom. 

Grzebienie i preparaty

Profesjonalne grzebienie, z których korzystamy w naszych salonach oraz polecane przez nas preparaty do zwalczania i profilaktyki wszawicy oraz znajdziesz tu w naszym sklepie na stronie www.grzebiennawszy.pl 

Inne usługi

USUWANIE WSZY Z DOCZEPÓW

Gnidy potrafią znajdować się również w doczepianych włosach. Oferujemy ich sprawdzanie oraz w razie potrzeby  ręczne usuwanie gnid  z doczepów. Koszt takiej usługi jest zdecydowanie niższy niż zakup nowych włosów. Usługa jest wyceniana indywidualnie. 

SPRZĄTANIE I DEZYNFEKCJA POMIESZCZEŃ

Zwalczanie wszy nie wymaga żadnego specjalistycznego sprzątania ani dezynfekowania pomieszczeń. Dlatego też nie oferujemy takich usług – są one zbędne. Należy skupić się na usunięciu zarażenia z głów domowników i przeprowadzić w domu bardzo podstawowe czynności – ich dokładną listę znajdziesz tu

KONSULTACJE I DORADZTWO DLA FIRM

Oferujemy usługi konsultacyjne i doradcze firmom oferującym produkty w kategorii wszawicy. 

ZBIÓR WSZY DO BADAŃ

Jako jedyni w Polsce dostarczamy wszy do badań. Dla  publicznych instytucji naukowych dostarczamy je bezpłatnie. 

INNE USŁUGI 

Jeśli szukasz  niestandardowych usług związanych z wszawicą – zapewne w MAMY z GŁOWY damy radę!