Nasze usługi

Wiemy, że nie masz siły, ochoty i czasu na zajmowanie się wszami. Dlatego stworzyłyśmy miejsce, w którym zrobimy to za Ciebie i dla Ciebie. No i MAMY z GŁOWY.

Co robimy?

Usuwamy wszy. Profesjonalnie, skutecznie, dyskretnie i tak szybko jak się da.

Umów się z nami i przywieź dziecko do naszego salonu w Warszawie, Poznaniu, Krakowie lub Wrocławiu (inne miasta wkrótce….). Albo zaproś nas do siebie na wizytę domową.

Doświadczona i przeszkolona specjalistka – pielęgniarka – dokładnie i skutecznie usunie wszy i gnidy z włosów Twojego dziecka. Użyje najnowocześniejszych dostępnych preparatów, które dodatkowo sprawdziłyśmy na głowach naszych własnych dzieci i jednorazowych higienicznych materiałów. I zostawi Twoje dziecko z czystą głową.

Ze względu na specyfikę występowania wszawicy naszymi głównymi klientami są dzieci, ale oczywiście zabiegi wykonujemy również u osób dorosłych.

Wiemy, że wszy to nadal wstydliwy temat – choć to zwykła choroba. Szanujemy to i troszczymy się nie tylko o ochronę danych osobowych, ale o zwykłą dyskrecję. W naszym salonie nie padają nazwiska, a lista zapisów nie leży na widoku. Na wizyty domowe przyjeżdżamy zawsze bez widocznych emblematów.

Jak wygląda zabieg?

Najpierw pielęgniarka przegląda włosy i diagnozuje, czy rzeczywiście problemem są wszy (zdarza się, że swędzenie głowy spowodowane jest np. przez alergie). Jeżeli diagnoza nie jest oczywista, zwilża włosy specjalnym lotionem i delikatnie przeczesuje gęstym grzebieniem. Ta metoda pozwala odkryć nie tylko gnidy, ale i wyklute osobniki, które bardzo trudno zauważyć przy zwykłym przeglądzie.

Po potwierdzeniu wszawicy nakłada na włosy specjalistyczny preparat. Preparat używany w naszym salonie nie zawiera toksyn ani pestycydów, jest dozwolony do stosowania u noworodków, kobiet w ciąży i podczas karmienia piersią. Po około 15 minutach rozpoczyna się właściwy zabieg: specjalistka dzieli głowę na sekcje i każdą z sekcji, centymetr po centymetrze, wyczesuje specjalistycznym, profesjonalnym grzebieniem. Grzebień usuwa zarówno martwe wszy, jak i gnidy. Po zakończeniu zabiegu zmywa preparat, suszy włosy oraz jeszcze raz prowadzi przegląd kontrolny z wykorzystaniem mocnego oświetlenia i powiększających okularów.

Całość zabiegu trwa około 1,5-2 godzin. Czas trwania zabiegu może być różny w zależności od długości i gęstości włosów oraz zaawansowania wszawicy.

Wszelkie wykorzystywane materiały – takie jak ręczniki, czepki, osłonki – są jednorazowe, a grzebienie i klamry dokładnie dezynfekowane.

Ze względu na specyfikę występowania wszawicy naszymi głównymi klientami są dzieci, ale oczywiście zabiegi wykonujemy również u osób dorosłych. Na wszawicę często chorują całe rodziny – w każdym przypadku trzeba dokładnie sprawdzić włosy wszystkich domowników. W ramach naszych usług możemy przeprowadzić diagnozę u wszystkich domowników i poddać zabiegowi osoby, które mają wszy.

Jak traktować dziecko, które ma wszy?

Mieć wszy wcale nie jest łatwo. 

Wszy mogą powodować u dziecka ogromny stres. Zazwyczaj mocno swędzi głowa, drapanie powoduje ranki, co po prostu boli. Im bardziej swędzi i boli tym trudniej się bawić, skoncentrować na nauce, spać.

Kolejnym problemem jest odbiór środowiska. Na jakimś etapie wszawica się ujawnia – ktoś z rodziny albo samo dziecko zauważy chodzącą wesz, wszawica może zostać odkryta podczas wizyty u fryzjera czy kontroli głowy w szkole.

Żadna matka nie przyjmuje informacji o wszach u dziecka z radością.

Zazwyczaj powoduje to złość, frustrację, niedowierzanie. Dziecko – nawet małe – doskonale odbiera te emocje. Czuje się winne, myśli, że zrobiło coś źle, że coś zepsuło. Jeśli informacja o wszawicy dotrze do rówieśników – dziecko narażone jest na złośliwości, poniżanie, wyśmiewanie, alienację. Wiemy, że tak nie powinno być – ale tak się dzieje. Wszawica nadal jest tematem tabu, a wszy u dziecka bywają powodem do wstydu.

Proces usuwania wszy – podobnie jak np. zwyczajne strzyżenie u fryzjera – jest również niewygodne dla dziecka. Powinno cierpliwie siedzieć podczas kiedy ktoś robi coś z jego włosami. To trudne i często kompletnie niezgodne z temperamentem dzieci.

Dziecko nie jest winne tego, że ma wszy! Nie wolno go za to obwiniać, oskarżać, ani tym bardziej karać. Wszawica to zwyczajna przypadłość – przecież nie karzemy nastolatki za to, że ma trądzik – raczej współczujemy jej i staramy się pomóc! Identyczną postawę przyjmijmy wobec dziecka z wszami, niezależnie od naszej frustracji i złości. Współczuj mu i skoncentruj się na rozwiązaniu problemu. Będzie nam wszystkim łatwiej.

Przygotowanie do wizyty w MAMY z GŁOWY

Przeczytaj, jak wygląda zabieg – wiedz, czego się spodziewać. Jeśli korzystasz z czapki / szalika / ubrania z kapturem – weź czyste ze sobą, do użycia po zabiegu.

Jeśli przychodzisz na zabieg z dzieckiem:

  • Poza czystą czapką weź również inną koszulkę / bluzeczkę na wszelki wypadek – wiercipięty często zalewają się przy myciu głowy! 
  • Przygotuj dziecko do wizyty. Opowiedz, co się będzie działo. Zapewnij, że nie będzie bolało (choć niektóre dzieci odczuwają wyczesywanie jako dość nieprzyjemne, większość nie ma z tym problemu)
  • Uprzedź dziecko, że zabieg będzie dość długi. Zastanówcie się jak umilić ten czas. Ulubiona książeczka, gra na telefonie (to jest wyjątkowa sytuacja)? Starsze dzieci podczas zabiegu zazwyczaj dzielnie siedzą z nosami w smartfonach. Pozwólmy im na to – tym razem bez wyrzutów sumienia. Uwaga – podczas zabiegu nie można mieć na głowie dużych słuchawek! Z takimi do uszu sobie jakoś poradzimy. Zawsze podczas zabiegu możemy zrobić małą przerwę na siusiu, picie, kilka pajacyków.

Po zabiegu – jeśli chcesz – możesz z nami obejrzeć, co mieszkało w Twojej głowie. Mamy do tego specjalną lupę. Dzieci zazwyczaj są tym bardzo zainteresowane! W gruncie rzeczy to jest fascynująca lekcja biologii!

UWAGA – jeśli osoba zapisana na zabieg ma skłonności do alergii i podrażnień – powiedz nam o tym na samym początku wizyty. Przeprowadzimy próbę alergiczną wykorzystywanych preparatów. Możesz też na wszelki wypadek przynieść własny, sprawdzony szampon do włosów.

Przeczytaj nasze specjalne zasady pracy w czasie pandemii –

Call Now Button