Nasze usługi

Wiemy, że nie masz siły, ochoty i czasu na zajmowanie się wszami. Dlatego stworzyłyśmy miejsce, w którym zrobimy to za Ciebie i dla Ciebie. No i MAMY z GŁOWY.

Co robimy?

Usuwamy wszy. Profesjonalnie, skutecznie, dyskretnie i tak szybko jak się da.

Umów się z nami i przywieź dziecko do naszego salonu w Warszawie lub w Poznaniu (inne miasta wkrótce….). Albo zaproś nas do siebie na wizytę domową.

Doświadczona i przeszkolona specjalistka – pielęgniarka – dokładnie i skutecznie usunie wszy i gnidy z włosów Twojego dziecka. Użyje najnowocześniejszych dostępnych preparatów, które dodatkowo sprawdziłyśmy na głowach naszych własnych dzieci i jednorazowych higienicznych materiałów. I zostawi Twoje dziecko z czystą głową.

Ze względu na specyfikę występowania wszawicy naszymi głównymi klientami są dzieci, ale oczywiście zabiegi wykonujemy również u osób dorosłych.

Wiemy, że wszy to nadal wstydliwy temat – choć to zwykła choroba. Szanujemy to i troszczymy się nie tylko o ochronę danych osobowych, ale o zwykłą dyskrecję. W naszym salonie nie padają nazwiska, a lista zapisów nie leży na widoku. Na wizyty domowe przyjeżdżamy zawsze bez widocznych emblematów.

Jak wygląda zabieg?

Najpierw specjalistka przegląda włosy i diagnozuje, czy rzeczywiście problemem są wszy (zdarza się, że swędzenie głowy spowodowane jest np. przez alergie).

Po potwierdzeniu wszawicy nakłada na suche włosy specjalistyczny preparat. Preparaty używane w naszym salonie nie zawierają toksyn ani pestycydów. Po około 15 minutach rozpoczyna się właściwy zabieg: specjalistka dzieli głowę na sekcje i każdą z sekcji, centymetr po centymetrze, przegląda z wykorzystaniem mocnego oświetlenia i powiększających okularów.

Usuwa zarówno martwe wszy, jak i gnidy. Po zakończeniu zabiegu zmywa preparat, suszy włosy oraz jeszcze raz prowadzi przegląd kontrolny.

Całość zabiegu trwa około 1,5-2 godzin. Czas trwania zabiegu może być różny w zależności od długości i gęstości włosów oraz zaawansowania wszawicy.

Wszelkie wykorzystywane materiały – takie jak ręczniki, czepki, osłonki – są jednorazowe, a grzebienie i klamry dokładnie dezynfekowane.

Ze względu na specyfikę występowania wszawicy naszymi głównymi klientami są dzieci, ale oczywiście zabiegi wykonujemy również u osób dorosłych. Na wszawicę często chorują całe rodziny – w każdym przypadku trzeba dokładnie sprawdzić włosy wszystkich domowników. W ramach naszych usług możemy przeprowadzić diagnozę u wszystkich domowników i poddać zabiegowi osoby, które mają wszy.

Jak traktować dziecko, które ma wszy?

Mieć wszy wcale nie jest łatwo. 

Wszy mogą powodować u dziecka ogromny stres. Zazwyczaj mocno swędzi głowa, drapanie powoduje ranki, co po prostu boli. Im bardziej swędzi i boli tym trudniej się bawić, skoncentrować na nauce, spać.

Kolejnym problemem jest odbiór środowiska. Na jakimś etapie wszawica się ujawnia – ktoś z rodziny albo samo dziecko zauważy chodzącą wesz, wszawica może zostać odkryta podczas wizyty u fryzjera czy kontroli głowy w szkole.

Żadna matka nie przyjmuje informacji o wszach u dziecka z radością.

Zazwyczaj powoduje to złość, frustrację, niedowierzanie. Dziecko – nawet małe – doskonale odbiera te emocje. Czuje się winne, myśli, że zrobiło coś źle, że coś zepsuło. Jeśli informacja o wszawicy dotrze do rówieśników – dziecko narażone jest na złośliwości, poniżanie, wyśmiewanie, alienację. Wiemy, że tak nie powinno być – ale tak się dzieje. Wszawica nadal jest tematem tabu, a wszy u dziecka bywają powodem do wstydu.

Proces usuwania wszy – podobnie jak np. zwyczajne strzyżenie u fryzjera – jest również niewygodne dla dziecka. Powinno cierpliwie siedzieć podczas kiedy ktoś robi coś z jego włosami. To trudne i często kompletnie niezgodne z temperamentem dzieci.

Dziecko nie jest winne tego, że ma wszy! Nie wolno go za to obwiniać, oskarżać, ani tym bardziej karać. Wszawica to choroba – przecież nie karzemy nastolatki za to, że ma trądzik – raczej współczujemy jej i staramy się pomóc! Identyczną postawę przyjmijmy wobec dziecka z wszami, niezależnie od naszej frustracji i złości. Współczuj mu i skoncentruj się na rozwiazaniu problemu. Będzie nam wszystkim łatwiej.

Przygotowanie do wizyty w MAMY z GŁOWY

Przeczytaj, jak wygląda zabieg – wiedz, czego się spodziewać. Jeśli korzystasz z czapki / szalika / ubrania z kapturem – weź czyste ze sobą, do użycia po zabiegu.

Jeśli przychodzisz na zabieg z dzieckiem:

  • Poza czystą czapką weź również inną koszulkę / bluzeczkę na wszelki wypadek – wiercipięty często zalewają się przy myciu głowy! 
  • Przygotuj dziecko do wizyty. Opowiedz, co się będzie działo. Zapewnij, że nie będzie bolało (choć niektóre dzieci odczuwają wyczesywanie jako dość nieprzyjemne, większość nie ma z tym problemu)
  • Uprzedź dziecko, że zabieg będzie dość długi. Zastanówcie się jak umilić ten czas. Ulubiona książeczka, gra na telefonie (to jest wyjątkowa sytuacja)? Starsze dzieci podczas zabiegu zazwyczaj dzielnie siedzą z nosami w smartfonach. Pozwólmy im na to – tym razem bez wyrzutów sumienia. Uwaga – podczas zabiegu nie można mieć na głowie dużych słuchawek! Z takimi do uszu sobie jakoś poradzimy. Zawsze podczas zabiegu możemy zrobić małą przerwę na siusiu, picie, kilka pajacyków.

Po zabiegu – jeśli chcesz – możesz z nami obejrzeć, co mieszkało w Twojej głowie. Mamy do tego specjalną lupę. Dzieci zazwyczaj są tym bardzo zainteresowane! W gruncie rzeczy to jest fascynująca lekcja biologii!

Jak pomóc dziecku, sobie i nam.

Nie obwiniaj dziecka. Współczuj mu i skoncentruj się na rozwiązaniu. Powiedz, że to się może zdarzyć każdemu i że rozwiążemy ten problem.

Przygotuj dziecko do wizyty. Opowiedz, co się będzie działo. Zapewnij, że nie będzie bolało (bo nie będzie!!!)

Małe dziecko zachęć do zabrania przytulanki. Ciocia troskliwie zajmie się i dzieckiem, i misiem. Nawet nie wiesz jak to pomaga!

Uprzedź dziecko, że zabieg będzie dość długi. Zastanówcie się jak umilić ten czas. Ulubiona książeczka, gra na telefonie (to jest wyjątkowa sytuacja)? W salonie mamy też tablety – możemy włączyć grę albo bajkę. Starsze dzieci podczas zabiegu zazwyczaj dzielnie siedzą z nosami w smartfonach. Pozwólmy im na to – tym razem bez wyrzutów sumienia. Uwaga – podczas zabiegu nie można mieć na głowie dużych słuchawek! Z takimi do uszu sobie jakoś poradzimy.

Zawsze podczas zabiegu możemy zrobić małą przerwę na siusiu, picie, kilka pajacyków i ludzika z nadmuchanej rękawiczki.

Po zabiegu dziecko – jeśli chce – może z nami obejrzeć, co mieszkało w jego głowie. Mamy do tego specjalną lupę. W gruncie rzeczy to jest fascynująca lekcja biologii!

Wyjaśnij dziecku co ma robić, żeby znów nie złapać wszy. Dostaniesz od nas potrzebne informacje. Ale uprzedź, że to się może stać, że to też nie będzie niczyja wina i że wtedy też poradzimy sobie z problemem!

Call Now Button