„CichoWsza skradła moje serce!”

„Jesteśmy zachwycone!”

„Mega kolory!”

Takie opinie pojawiały się wśród testerek gumek przeciwko wszom CichoWsza, które testowały mamy przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych.

Wśród entuzjastycznych opinii kontrowersje wzbudzał metalowy łącznik gumek – część mam uważała, że zwiększa on na trwałość gumki, w ocenie innych metalowe łączenie to wada. 

Punktowo najwyżej przez testerki ocenione zostały łatwość użytkowania i opakowanie i instrukcja. 

Co pisały mamy o gumkach CichoWsza?

 

Mama Kornelki: 

Zaczęliśmy testować gumeczki do włosów. Jako pierwszych użyliśmy Cicho Wsza. W opakowaniu znajdują się 4 sztuki (2 szt. różowych i 2 szt. niebieskich). Gumki dobrze trzymają włosy przez cały dzień. Zapach jest dość intensywny, ale znośny. Głównie czuć zapach mentolowy.

Mama Hani i Laury: 

Gumki CichoWsza według mojej opinii są najlepszymi. Mimo,że nie odpowiada mi metalowy łącznik. Gumki mają intensywny długo utrzymujący się zapach. Są elastyczne i na pewno posłużą nawet po zniknięciu zapachu olejków.

Mama Lenki:

CichoWsza ma piękne kolory, które odpowiadają córce najbardziej:) Jest trwała, ma metalowy łącznik, ale raczej on w niczym nie przeszkadza. 

Mama Zuzanny:

Opinia z mojego pierwszego kontaktu z gumką CichoWsza pozytywnie mnie i córkę zaskoczyła. W dotyku normalna gumka, żadna gumowa recepturka. Przyjemny eukaliptusowy zapach (tak sądzę) w każdym bądź razie (ziołowy/miętowy). I śliczny kolor (róż, fuksja). Świetnie związuje włosy i jest ekstra w eksploatacji)

CichoWsza była testowana cały tydzień. Zapach mniej intensywny. Pojawiło się swędzenie główki, małe zaczerwienienie. Poza tym – chroni przed wszami. Polecam!

Mama Hani i Laury:

Gumki CichoWsza mają dość intensywny zapach z przeważającymi nutami cytronelli. Zapach utrzymywała się cały czas na tym samym poziomie przez tydzień. Teraz troszkę osłabł, ale nadal jest przyjemny cytrusowy. Gumki CichoWsza, mimo że mają metalowy łącznik, za którym osobiście nie przepadam w gumkach, są najbardziej wytrzymałe, nie uległy deformacji i zepsuciu. Instrukcja obsługi krótka zwięzła.

Mama trzech córeczek:

Po kilku dniach gdy zapach jest słabszy, kilkukrotne rozciągnięcie gumki powoduje intensywniejszy zapach

Mama Lenki:

Polecam jestem zadowolona

Jakie zalety gumek CichoWsza wymieniały testerki?

▶️  elastyczność gumki ▶️  intensywność zapachu ▶️  długość użytkowania ▶️  trwałe gumki ▶️  intensywny, ładny zapach ▶️  metalowe łączenie ▶️  nie rzucający się w oczy kolor niebieski ▶️  trwałość zapachu ▶️  piękne opakowanie ▶️  ładny zapach ▶️  piękne kolory ▶️  kolorystyka ▶️  idealnie trzymają włosy ▶️  intensywność zapachu ▶️  kolory są mega ▶️  fajny, przyjemny zapach ▶️  elastyczność i tworzywo ▶️  funkcjonalność ▶️   skuteczna ▶️  fajnie pachnie ▶️  trwała ▶️

Słabsze strony gumek CichoWsza wg naszych testerek to:

▶️  według mnie metalowy łącznik ▶️  krótko utrzymuje się zapach ▶️  opakowanie nietrwałe i słaby opis stosowania ▶️  po wyjęciu z opakowania zapach jest najbardziej intensywny ▶️  zapach wyczuły inne osoby ▶️  zapach drażnił dziecko ▶️  zerwały się po kilku użyciach ▶️  cena ▶️  metalowy łącznik ▶️  trwałość gumki ▶️  szybko tracą zapach ▶️  nie można moczyć gumek ▶️  tracą elastyczność ▶️  nie posiada wad! ▶️ 

Komentarz MAMY z GŁOWY

Nie ma 100% sposobu na uchronienie się przed wszami. Ciasne spinanie włosów i odstraszanie zapachowe należą do głównych dróg antywszowej profilaktyki. Gumki antywszowe łączą w sobie obie te drogi, minimalizując ryzyko zarażenia, dlatego lubimy polecać je Mamom. Trzeba jednak pamiętać, że dziecko mimo to może zarazić się wszami! Dlatego – zwłaszcza w czasie występowania wszawicy w środowisku dziecka – rekomendujemy systematyczne sprawdzanie włosów. Jak skutecznie sprawdzić włosy dowiesz się z tej videoinstrukcji

 

TEST GUMEK prowadzony był przez MAMY z GŁOWY w styczniu, lutym i marcu 2021 roku, w dwóch turach – przedszkolaki i uczniowie podstawówek. W teście wykorzystano 10 kompletów gumek różnych producentów, będących partnerami akcji. Każda marka testowana była przez co najmniej tydzień. Testerki wypełniały ankiety elektroniczne będące podsumowaniem akcji oraz przysyłały zdjęcia wykorzystania gumek. Pełny cykl testów i kompletne podsumowanie przesłało 7 testerek i tylko te opinie zostały uwzględnione w podsumowaniu.

Bardzo dziękujemy testerkom z grupy Wszy, gnidy, wszawica – Ratunku! za udział w teście gumek!